| Все для веслування | Сауна Київ | Пляжний волейбол | Оренда футбольного поля | Контакти |
ВСЕ ДЛЯ ВЕСЛУВАННЯ:
Головна Історія Труханів острів в історії Києва. Сучасна історія Труханового острова

Труханів острів в історії Києва. Сучасна історія Труханового острова

З висоти київських круч біля підніжжя пам'ятника Св. князю Володимиру перед киянами і гостями міста відкривається чудовий вид на Дніпро і прекрасний острів, розташований навпроти міських пристаней і відокремлений від протилежного лівого берега Дніпра рукавом Чортория.

Давньоруські літописи розповідають: 1103 Отримати році на Долобському озері, яке існувало повсреді Труханового острова, відбувся історичний з'їзд князів, на якому Володимир Мономах переконав Святополка Ізяславича виступити спільно проти половців, в результаті чого битва була виграна.

Чому острів назвали Трухановим? Здавалося б, особливих загадок в цій назві немає. Місцевість постійно зазнавала повеней, тому і потерті тут після кожного водного навали було багато. Цей процес можна спостерігати і сьогодні. Назва острова настільки міцно увійшла в побутову лексику киян, що будь-які інші варіанти тут були б просто недоречні.

В кінці XI століття мальовничу місцевість вибрала для своєї літньої резиденції дочка половецького ватажка Тугорхана. Вона вже була одружена з великим київським князем Святополком Ізяславовичем, який, згідно з літописом, був «наділений багатьма хорошими якостями». У свою чергу, Тугорхан, особистість досить войовнича, через нез'ясовані обставини напав в 1096 році на військо свого тестя, за що і був убитий в одному з епізодів битви. У пам'яті народній збереглася назва Тугорхана острів. Останнє з часом перетворилося в Турхан, а потім на Труханів острів.

З початку ХVІ століття острів став предметом постійних територіальних суперечок між Пустинно-Нікольським монастирем і Київським магістратом. У 1534 році київський воєвода Андрій Німіріч дарував його вищезазначеного монастиря, а на додачу - рибні промисли на річці Чорторий. Але пройшло сто з гаком років, і острів знову повернули місту, в чиєму розпорядженні він залишався до середини ХІХ століття і використовувався в основному для заготівлі сіна. Після спорудження на його території в 1856 році парового млина і судноремонтних майстерень виникла слобідка, яку і прозвали Трухановим островом.

На початку ХХ ст. вигляд Труханового острова дещо змінився. Там знаходилася церква, початкове училище, літнє приміщення Київського яхт-клубу, майстерня місцевих пароплавних товариств, робоче поселення (в 1913 р - близько 4 тис. Чол.). Повідомлення з основною частиною міста здійснювалося на катерах і човнах.

З робочого селища, створеного в кінці XIX століття для обслуговування ремонтних майстерень Дніпровського пароплавства і парового млина, Труханів острів швидко перетворився на великий міський район зі школою, кінотеатром і витонченою Єлизаветинською церквою. Перед Другою світовою війною на острові налічувалося 23 вулиці! Церква в 30-і роки була розібрана «за вказівкою зверху», а поселення спалили фашисти у вересні 1943 року, незадовго до приходу радянських військ.

 

Комментарии  

 
+2 #1 Вика 04.08.2012 09:16
Классный вид спорта! развивает все тело и особенно голову. Приятно, что в Киеве есть люди, а именно Антон ПРодан, которые не равнодушны и видят перспективу! Удачи ему и сил!
Цитировать
 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить