| Все для веслування | Сауна Київ | Пляжний волейбол | Оренда футбольного поля | Контакти |
ВСЕ ДЛЯ ВЕСЛУВАННЯ:
Головна Історія

История Труханова острова и академической гребли

Академічне веслування: історія і сучасність. Київські мотиви.

   Змагання веслярів на швидкість і витривалість існують, напевно, з тих пір, як людина побудував перше суденце і винайшов весло. А ось історія сучасної академічної греблі налічує близько двох століть. На рубежі вісімнадцятого - дев'ятнадцятого століть гонками на воді серйозно захопилася англійська аристократія, з'ясування стосунків за допомогою човнів увійшло в моду і у студентства.

   Спочатку веслярі Оксфордського і Кембриджського університетів влаштовували регати всередині своїх Вищих навчальних закладів (в Оксфорді, наприклад, перші змагання датовані 1815 м). А в 1829-му два шкільних приятеля студенти Чарльз Мерівейл і Чарльз Уордсуорт вирішили влаштувати між собою і своїми університетськими «альма-матер» веслову дуель, ставши ініціаторами регати на Темзі студентів Оксфорда проти студентів Кембриджа на дистанції 4 милі і 374 ярда (6 кілометрів 779 метрів). Саме тут було започатковано самому легендарному гребному суперництва в історії.

 

Труханів острів в історії Києва. Сучасна історія Труханового острова

З висоти київських круч біля підніжжя пам'ятника Св. князю Володимиру перед киянами і гостями міста відкривається чудовий вид на Дніпро і прекрасний острів, розташований навпроти міських пристаней і відокремлений від протилежного лівого берега Дніпра рукавом Чортория.

Давньоруські літописи розповідають: 1103 Отримати році на Долобському озері, яке існувало повсреді Труханового острова, відбувся історичний з'їзд князів, на якому Володимир Мономах переконав Святополка Ізяславича виступити спільно проти половців, в результаті чого битва була виграна.